O nas

Przedszkole Nr 1 mieści się w Dąbrowie Górniczej przy ul. 1 Maja; stanowi obiekt relatywnie nowy, wolnostojący, usytuowany niedaleko centrum miasta, a jednocześnie w spokojnej okolicy z dala od ruchliwych ulic generujących hałas i zanieczyszczenia. Nasza placówka posiada dwie kondygnacje, w obrębie których znajdują się przestronne sale dla dzieci. W każdej niemal sali znajduje się pełny, indywidualny kompleks sanitarny. Sala dla grupy najmłodszej (Smerfy) wyposażona jest dodatkowo w łóżka do poobiedniego odpoczynku. Na tyłach budynku znajduje się ogrodzony ogród/plac zabaw dla naszych dzieci.

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czuje się ono kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i radzenia sobie z porażkami. Wychowankom umożliwiamy samorealizację, pracę na rzecz innych poprzez kształcenie właściwych postaw wobec rówieśników i dorosłych oraz kreatywne myślenie i działanie. Nasze przedszkole stoi na straży praw dziecka. Promuje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz kształtuje świadomość i postawy ekologiczne.

Nasza kadra pedagogiczna to panie nie tylko z widocznym zamiłowaniem do swojej pracy; posiadają odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Stale poszerzają swoje umiejętności biorąc udział w różnego rodzaju projektach, m.in. szkoleniach, studiach podyplomowych, a także projektach autorskich. Ponadto w naszym przedszkolu pod okiem specjalistów z różnych dziedzin odbywa się szereg zajęć dodatkowych dla dzieci. W naszej placówce znajduje się 7 grup wiekowych:

Smerfy - 3 latki;
Muchomorki - 5 latki;