O nas

Przedszkole Nr 1 mieści się w Dąbrowie Górniczej przy ul. 1 Maja; stanowi obiekt relatywnie nowy, wolnostojący, usytuowany niedaleko centrum miasta, a jednocześnie w spokojnej okolicy z dala od ruchliwych ulic generujących hałas i zanieczyszczenia. Nasza placówka posiada dwie kondygnacje, w obrębie których znajdują się przestronne sale dla dzieci. W każdej niemal sali znajduje się pełny, indywidualny kompleks sanitarny. Sala dla grupy najmłodszej (Smerfy) wyposażona jest dodatkowo w łóżka do poobiedniego odpoczynku. Na tyłach budynku znajduje się ogrodzony ogród/plac zabaw dla naszych dzieci.

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czuje się ono kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i radzenia sobie z porażkami. Wychowankom umożliwiamy samorealizację, pracę na rzecz innych poprzez kształcenie właściwych postaw wobec rówieśników i dorosłych oraz kreatywne myślenie i działanie. Nasze przedszkole stoi na straży praw dziecka. Promuje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz kształtuje świadomość i postawy ekologiczne.

Nasza kadra pedagogiczna to panie nie tylko z widocznym zamiłowaniem do swojej pracy; posiadają odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Stale poszerzają swoje umiejętności biorąc udział w różnego rodzaju projektach, m.in. szkoleniach, studiach podyplomowych, a także projektach autorskich. Ponadto w naszym przedszkolu pod okiem specjalistów z różnych dziedzin odbywa się szereg zajęć dodatkowych dla dzieci. W naszej placówce znajduje się 7 grup wiekowych:

Smerfy - 3, 4 latki;
Muchomorki - 4, 5 latki;
Delfinki - 4, 5 latki;
Tygrysy - 6 latki;
Kubusie - 5 latki;
Syrenki - 5, 6 latki.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 5.30 do 16.30DOKUMENTY DO POBRANIA

Klauzula dla rodzica (RODO) (format pdf): program

Klauzula dla upoważnionego (RODO) (format pdf): program

Roczny plan pracy na rok 2016/17 (format pdf): program

Raport z ewaluacji w roku szkolnym 2017/18 (format pdf): EWALUACJA

Raport z ewaluacji w roku szkolnym 2016/17 (format pdf): EWALUACJA

Raport z ewaluacji w roku szkolnym 2015/16 (format pdf): EWALUACJA

Raport z ewaluacji w roku szkolnym 2012/13 (format pdf): EWALUACJA

Raport z ewaluacji w roku szkolnym 2013/14 (format docx): EWALUACJA

Statut Przedszkola Nr 1 (format doc): STATUT